Bitcoin’in Son Düşüşünü Bilen Analistten Kripto Portföy Tavsiyesi!

Matrixport’un eski araştırma müdürü Markus Thielen tarafından kurulan kurumsal kripto araştırma şirketi 10x Research, yatırımcılar ABD FOMC toplantısından ve Federal Reserve Başkanı Jerome Powell’ın FOMC basın toplantısındaki konuşmasından ipuçları beklerken Bitcoin ve kripto için ay sonu değerlendirmesini açıkladı. Markus Thielen, ideal portföy için FOMC sonrası yeniden ayarlama öneriyor. Bitcoin’in 38.000 dolara düşeceğini tahmin eden analist, FOMC sonrası 50.000 dolara yükseliş bekliyor.

Markus Thielen’in kripto ve Bitcoin portföyüne ilişkin tavsiyeler

Bitcoin’in 38.000 dolara düşeceğini öngören analist Markus Thielen, önümüzdeki ay için RIA, varlık yöneticileri ve diğer orta ve uzun vadeli kripto yatırımcılarına yönelik portföy yeniden dengeleme önerisinde bulunuyor. Analist, ideal dengeli bir portföy için her bir tokenı %20 ile sınırlıyor. Portföyde, Bitcoin %20 ve Ethereum %20 ile ağırlığını koyuyor. Ayrıca ideal portföy için BNB %9,3, Solana %9,2, XRP %7,9, Cardano %7,2, Avalanche %6,8, Tron %6,6, Chainlink %6,5 ve Polkadot %6,5 öneriyor. Analiste göre bu strateji, son 12 ayda Bitcoin’in getirisine benzer bir performans gösterdi. Lider kripto para ise son 12 ayda %150’nin üzerinde yükseliş kaydetti.

Kaynak: Markus Thielen

Son 24 saat içinde Bitcoin işlem hacimlerinin %41’ini, Ethereum ise %18’ini oluşturuyor. Genel olarak, Bitcoin hakimiyeti %51’in üzerinde kaldı. Dolayısıyla, altcoin rallisine sürdürülebilir bir geçiş olarak adlandırmak için henüz çok erken. Bitcoin ve Ethereum yalnızca %1 ve %2 artış gösterdi. TIA %58, BLUR %35, ASTR %31 ve SEI %24 ile bu yıl lider oldu. Diğer tarafta, APT %36, LUNC %30, ALGO %27 ve BSV %27 düşüş gösterdi.

Rapora göre, BlackRock ve Fidelity ETF’leri en fazla girişe tanık oldu. Ancak her ikisi de Bitcoin’in 23 milyar dolarlık toplam hacmine karşı günde yalnızca 651 milyon dolarlık işlem kaydetti (birleşik hacim). Bu durum piyasa katılımcılarını şaşırttı. Hatta pek çok kişi Bitcoin fiyatının 44.000 dolardan 38.500 dolara gerilemesinde Grayscale’in GBTC çıkışlarının etkili olduğunu düşündü.

Kaynak: Markus Thielen

FOMC sonrası için BTC fiyat tahmini

Markus Thielen, 5. dalga başlarken yaklaşan bir Bitcoin (BTC) fiyat rallisi öngörüyor. Analist, BTC fiyatının bu çeyreğin sonuna kadar 50.000 seviyesini geri alacağını tahmin ediyor. Ancak Thielen, BTC fiyatının 50.000 dolara doğru yükselmeye başlamadan önce birkaç gün boyunca konsolide olmaya devam edeceğini söylüyor. Thielen, 43.000-44.000 dolar aralığındaki küçük dirence rağmen 43.000 doların üzerinde Bitcoin satın almayı öneriyor.

Kaynak: Markus Thielen

Bu arada popüler analist Michael van de Poppe 38-48 bin dolar arasında menzile bağlı bir trend bekliyor. Kısa vadede bir düzeltmenin ardından 48 bin dolara hafif bir ön-halving rallisini olası görüyor.

Kaynak: Michael van de Poppe

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x