Borsada bir haftada yüzde 60 yükseltip taban yaptılar

7 liradan 45 liraya kadar yükseltilen ve günlerce taban yaparak 16 liraya kadar yükseltilen Ensari Deri hisse senedine tedbir geldi.

Son bir haftada yüzde 60 yükseltilen ve “asansör operasyonu “adı verilen yukardan verip aşağıdan alma işlemi ile çok sayıda küçük yatırımcının canını yakan oyuncular, hisseyi taban yaptı. 29.54 TL kapatan hisse senedinde SPK’nin tedbir kararı akşam saatlerinde geldi.

Alınan karar ile hissede açığa satış, kredili işlem ve bürüt takas dahil olmak üzere birçok işlem bir ay boyunca yasaklandı.

Konu ile ilgili KAP’a şu açıklama geldi:

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında ENSRI.E payları 15/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 14/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecektir. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbirleri) tek fiyat işlem yöntemi tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x