Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu’dan Güney Sudan heyetiyle dostane muhabbet

Topçu, Cumhurbaşkanlığındaki ofisinde, Güney Sudan Cumhuriyeti Bilgi, İletişim Teknolojileri ve Posta Hizmetleri Bakanı Sayın Michael Makuei Lueth ve Müsteşarı Sayın Dr.Yath Awan Yatı ile Güney Sudan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sayın Majok Guandong Thiep ve beraberlerindeki heyeti kabulünde yaptığı konuşmada şunları ifade etti;

“Türkiye ve Güney Sudan, ortak çıkarları temelinde ve kazan kazan esasında hızlı kalkınma stratejileriyle ilişkilerini her geçen gün daha da güçlendiren iki dost ülkedir.

Ekselanslarının ve değerli heyetinin ülkemize yapmış oldukları bu kıymetli çalışma ziyaretleri her iki dost ülkenin var olan iyi ilişkilerine çok kıymetli katkılar sağlayacaktır. 

Zatıâlilerine ve değerli heyetine nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum. Bana ilettiğiniz taleplerinizle ilgilenip sayın büyükelçinize bilgi vereceğim.”

“SAYIN YAŞAR GÜLER BAKANI GÜNEY SUDAN’DA MISAFİR ETMEK İSTİYORUZ”

Güney Sudan Cumhuriyeti Bilgi, İletişim Teknolojileri ve Posta Hizmetleri Bakanı Sayın Michael Makuei Lueth ise yaptığı konuşmada;

Görüşme: Başdanışman Yalçın Topçu tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adını taşıyan kravat ve kalem hediyesi ve hatıra resmi çektirilerek sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x