Dilan Polat’ın Soruşturma Dosyası ile İlgili Yayın Yasağı Talep Ettiği İddia Edildi!

Kara para aklama ve vergi kaçırma suçlarından mal varlıklarına el konuşan Dilan Polat cephesinde bir son dakika gelişmesi yaşandı. Cumhuriyet yazarı Murat Ağırel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Polat çiftinin haklarındaki soruşturma dosyalarına yönelik yayın yasağı ve erişim engeli aldırmak için mahkemeye başvurduğu öne sürüldü.

Sosyal medya paylaşımlarında yaşadığı lüks hayatı sayısız kez gözler önüne seren Dilan Polat ve eşi Engin Polat cephesinde sular durulmak bilmiyor.

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), kara para aklama ve vergi kaçırma gibi suçlarla itham edilen Polat çifti hakkında düğmeye basmıştı.

Mal varlıklarına el konulan Dilan ve Engin Polat’ın içinde bulunduğu 13 şüpheliye yurt dışına çıkış yasağı da getirildi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu Dilan Polat-Engin Polat ikilisi hakkında”suç örgütü kurmak ve yönetmek”, “suç örgütüne üye olmak”, “suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklamak” ve “Vergi Usul Kanunu’na muhalefet” suçlarından soruşturma başlattı.

Yalnızca kara para aklama ve vergi kaçırma değil, aynı zamanda da tetikçi tutma gibi ciddi iddialarla suçlanan Polat ailesi hakkında yeni bir gelişme daha yaşandı.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Murat Ağırel, konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Ağırel, paylaşımında Dilan ve Engin Polat çiftinin avukatları aracılığıyla, haklarında açılmış soruşturmalara ilişkin haberlere yönelik erişim engeli ve yayın yasağı gelmesini talep etti.

Murat Ağrıel paylaşımında, Polat çiftinin yaptığı bu taleplerin savcılık tarafından reddedildiğini açıkladı.

Sizin konu hakkındaki düşünceleriniz neler?

Hadi yorumlara…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x