Nane-tarçın çayı tokluk hissi veriyor! Doğal yağ karışımı iştah kontrolü sağlıyor

İNSÜLİN DENGESİNİ SAĞLIYOR

Eczacı Ezgi Nevçehan, nane çayının sadece hoş bir içecek olmadığını aynı zamanda insülin seviyelerini dengeleyerek açlık hissini azalttığını belirterek, “Yemeklerden 2 saat önce tüketilen nane çayı, metabolizma hızını artırarak kilo verme sürecine destek oluyor” dedi.

YEMEKLERDEN İKİ SAAT ÖNCE

İştah kontrolü için doğal yağ karışımını öneren Eczacı Ezgi Nevçehan, “20 damla nane yağı, 20 damla lavanta yağı, 20 damla tarçın yağı ve 20 damla greyfurt yağını karıştırın. Bu karışımı gün içinde yemeklerden iki saat önce kullanmanızı ve bol su tüketmenizi öneriyorum. Bu karışım koklama suretiyle iştah merkezini inhibe eder aynı zamanda insülini dengelemeye de yardımcı olur. Bu formül tokluk hissi sağlamayı amaçlıyor” diye konuştu.

SU VE LİFLİ GIDALAR SİNDİRİM SAĞLIĞI İÇİN ÖNEMLİ

“Doktor kontrolü eşliğinde eczanelerde satılan lifli gıda takviyeleri yemeklerden iki saat önce (karnıyarık otu gibi) kullanılabilir” diyen Eczacı Ezgi Nevçehan, “Bu gıdalar sindirim sistemini düzenleyerek tokluk hissi yaratmada etkili oluyor. Ancak, bu yöntemi uygulamadan önce bireylerin sağlık durumlarını göz önünde bulundurmaları ve uzman tavsiyesi almaları önemlidir” açıklamasını yaptı.

KİLO ALMANIN ALTINDAKİ DUYGUSAL SEBEPLER

Kilo verememenin altında metabolik süreçler kadar ruhsal sebeplerin de rol oynadığını belirten Eczacı Ezgi Nevçehan, “Kronik stres, vücuttaki stres hormonlarının seviyelerini etkilemekte ve metabolizma döngüsünü bozuyor. Bir diğer etken ise bağırsak sağlığımız. Sağlıklı beslenmek temel kuraldır. Sağlıklı beslenirken kişinin alerjen gıda maddelerini de göz ardı etmemesi önemli bir altın kuraldır” bilgilerini paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x