Vatandaştan tepki: “Şehidimiz var, İncirlik Üssü’nü kapatsanıza”

Kayseri’de, İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırılara karşı anma etkinliği düzenlendi. Yürüyüşe katılanlar, Türk ve Filistin bayraklarını taşıyarak İsrail’e karşı tepkilerini gösterdiler.

“Filistin’e Özgürlük” temasıyla düzenlenen yürüyüş, Büyükşehir Belediyesi önünde başladı ve Cumhuriyet Meydanı’nda sona erdi. Vatandaşlar, Türk ve Filistin bayraklarıyla birlikte İsrail’e karşı mesajlar içeren dövizleri taşıdılar. Ayrıca, Pençe-Kilit Operasyonu’nda şehit olan 6 askerin isimlerinin okunmasının ardından terör örgütü PKK’ya karşı lanet sloganları attılar.

Mitingin ardından Cumhuriyet Meydanı’nda bir program düzenlendi. AKP Kayseri milletvekilleri Murat Cahid Cıngı, Ayşe Böhürler, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçe belediye başkanları, üniversite rektörleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri programa katıldılar. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Gazze’de binlerce Müslümanın öldürüldüğünü belirterek, “Farklı zamanlarda Afganistan’da, Karabağ’da, Suriye’de ve Irak’ta mazlum coğrafyalarda Müslümanlar zulüm görüyor. Bu zihniyet, Türkiye’yi ve bu ülkeleri parçalamak için hala oyunlarını sürdürüyor.” şeklinde konuştu.

VATANDAŞTAN İNCİRLİK TEPKİSİ

Programın sonlarına doğru Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın yanına giden bir vatandaş “Hiçbir şey yapmıyorsunuz, 6 şehidimiz var, İncirlik üssünü kapatsanıza” diye bağırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x