Sakin kasabada ‘sokakta cinsel ilişki’ krizi

İngiltere’de Middlesborough bölgesine bağlı Newport kasabasında yaşayanların sakin hayatı, son dönemde sokakta yaşanan cinsel ilişki ve uyuşturucu olaylarıyla sarsıldı.

Kasaba sakinleri, son dönemde bölgede saldırı olaylarının giderek arttığını, sık sık sokakta uyuşturucu kullanan ya da cinsel ilişkiye giren insanlar gördüklerini ve dışarı çıkmaya korkar hale geldiklerini söyledi.

Mahallenin eski günlerine dönmesi için önlemlerin artırılmasını isteyen Newport sakinleri, “Çocuklar dışarıda oynayamıyor. Çimlerin üzeri uyuşturucu iğnesi ve prezervatifle dolu” diyerek yetkililere şikayette bulundu. Kasabada fuhuş olaylarının hızla arttığını söyleyen halk, köpek gezdirmeye çıktıklarında sürekli hayat kadınlarıyla karşılaşmaktan bıktıklarını anlattı.

Polis yetkilileriyle düzenlenen toplantılardan yeterli sonuç alamadıklarını söyleyen kasabalılar, özellikle uyuşturucu çetelerine çözüm bulunmasını istedi.

Bölgede yeni asayiş operasyonu başlatan emniyet ise gençleri suç örgütlerinden korumak için yeni yöntemler kullandıklarını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x